Jak spędzić miłe ferie z dzieckiem?

Krocie ludzi, co roku spędza urlopy nad lokalnym morzem. Mamy do wyboru tu wiele miejscowości, z jakich każda ma, co innego do zaoferowania. Dużo osób zwiedza Gdańsk bo oprócz plaży może również zwiedzać miasto, porty, muzea, wybrać się do klubu.

Jednakże, jeśli ktoś szuka odpoczynku, to powinien wybrać mniejszą nadmorską miejscowość. Innym w wielu przypadkach odwiedzanym miastem leżącym nad morzem jest Łeba. Będąc w tej miejscowości jesteśmy w stanie również wybrać się do Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie ujrzymy ruchome wydmy. Łeba to też świetne miejsce do żeglowania, windsurfingu, jazdy konnej, wędkowania oraz wycieczek rowerowych. W mieście znajduje się też port jachtowy, a też dwie latarnie morskie. Inną interesującą miejscowością nad morzem jest Rewal. To typowo turystyczna miejscowość, w której znajdziemy liczne hotele, kempingi, pola namiotowe, dużo ośrodków Spa, a również wydarzeń artystycznych.

Rewal mieści się w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu, Świnoujścia i Kamienia Pomorskiego. Warto, w takim razie wybrać się na wycieczkę do tych miejscowości. Bez względu na miejsce, pamiętaj jednak, aby dowiedzieć się więcej na temat Bon turystyczny na wakacje 2022 Łeba. Urzekają swoim pięknem dużo osób, dlatego co roku mazurskie miejscowości odwiedzają tłumy turystów. Kolosalna ilość jezior otoczonych lasami sprawia, iż należałoby tu wybrać się na wakacje. Popularnymi mazurskimi miejscowościami są: Mrągowo, Mikołajki, Giżycko, Ełk oraz Ostróda. Mikołajki słyną z wielu interesujących miejsc do żeglugi. Wolno wybrać się na spływ kajakami, w rejs statkiem lub ewentualnie promem. W miejscowości znajduje się też dużo stadnin konnych, tras rowerowych oraz spacerowych.

Ewidentnie na Mazurach wynajdziemy także liczne czyste jeziora. Przez Mazury przepływa też rzeka Krutynia. Jej źródło znajduje się w Sorkowitach, później biegnie przez wiele jezior oraz uchodzi do jeziora Bełdany. Niesłychanie atrakcyjna turystycznie jest gmina Piecki. Odszukamy w niej stanice wodne w Zgonie, Bieńkach oraz Nowym Moście. Tutejsze lasy są również oszałamiającym miejscem do grzybobrania. Obszerną atrakcją Mazur jest również szlak rzeki Dajny.

You may also like...